Попередня оцінка сумарної активності локалізованих радіоактивних відходів у модулі А-1 пункту захоронення радіоактивних відходів «Підлісний»

А. О. Холодюк1, С. В. Купріянчук1, Л. І. Павловський1,
Д. В. Федорченко1,2, В. М. Антропов3,0. Г. Третяк3

1Інститут проблем безпеки AEC НАН України, вул. Кірова, 36а, Чорнобиль, 07270, Україна
2Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут НАН України», вул. Академічна, 1, Харків, 61000, Україна
3Державне спеціалізоване підприємство «Централізоване підприємство з переробки радіоактивних відходів», вул. Кірова, 52, Чорнобиль, 07270, Україна

DOI: doi.org/10.31717/2311-8253.19.3.6

Анотація

Проведено попередню оцінку сумарної активності локалізованих радіоактивних відходів у модулі А-1 пункту захоронення радіоактивних відходів (ПЗРВ) «Підлісний» на основі проведених дослідницьких робіт з обстеження ПЗРВ «Підлісний» та проведених розрахунків. У результаті обстеження було визначено потужність дози на поверхні модуля сховища. Було зроблено 16 свердловин до глибини залягання «тіла» радіоактивних відходів (РАВ) по всій площині модуля А-1 по всій глибині з кроком 10 см, у результаті чого отримано дані потужності гамма-випромінювання по висоті свердловин. Аналіз отриманих керн показав, що товщини РАВ, бетону та гравійно-піщаної засипки по всій площині модуля А-1 коливаються, що враховувалося під час моделювання та проведення розрахунків. Оцінка проводилася з використанням програмного коду MicroShield. Результати розрахунків показали, що потужність амбієнт-ної дози гамма-випромінювання в обраній точці на поверхні сховища для цієї моделі становить 7,6 • 10-4 мкЗв/год. При цьому результати натурних обстежень модуля А-1 ПЗРВ «Підлісний» показали, що потужність дози гамма-випромінювання в цій точці становить 7,8 мкЗв/год. Отже, потужність дози гамма-випромінювання на поверхні модуля формується за рахунок випромінювання від гравійно-піщаної засипки. У рамках роботи для оцінки сумарної активності відходів було розв’язано зворотну задачу з визначення активності відомими значеннями потужності дози. Результати попередньої оцінки також показали, що сумарна активність відходів у модулі А-1 становить приблизно 1,5 • 1015 Бк.

Ключові слова: пункт захоронення радіоактивних відходів «Підлісний», радіоактивні відходи.

Список використаної літератури

1. The technical decision to conduct additional surveys of RWDS “Pidlisnyi”. Chornobyl, 2017. (in Ukr.)

2. SPA “Pripyat” (1996). RWDS “Pidlisnyi”. Preservation. Working project. Volume 3: Safety assessment of conservation of RWDS. (in Russ.)

3. SPA “Pripyat” (1990). Results of inventory of storage and disposal sites of radioactive waste on 01.01.1990. (in Ukr.)

4. OJSC “VDPPET” (2002). Report on industrial-economic, scientific-practical activity, 2002. (in Ukr.)

Повна саття (PDF)


Опубліковано
2019-11-31

Якщо стаття прийнята до друку в журналі «Ядерна енергетика та довкілля», автор має підписати угоду про передачу авторських прав. Угода надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.

Всі матеріали поширюються на умовах ліцензії  Creative Commons Attribution License International CC-BY, яка дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства цієї роботи і першої публікації в цьому журналі.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert