Деякі проблемні питання в ядерній енергетичній галузі України

А. В. Носовський 

Інститут проблем безпеки АЕС НАН України, вул. Лисогірська, 12,
Київ, 03028, Україна

DOI: doi.org/10.31717/2311-8253.20.3.1

Анотація

Стаття підготовлена на матеріалах доповіді директора Інституту проблем безпеки АЕС НАН України, чл.- кор. НАН України, професора Анатолія Носовського на засіданні Національної комісії з радіаційного захисту населення України 1 червня 2020 р. Описано кризову ситуацію в ядерній галузі, що склалась у зв’язку з ухваленням Міністерством енергетики й захисту довкілля України нового енергетичного балансу на 2020 р., згідно з яким обсяги виробництва електроенергії атомними електростанціями зменшились і водночас на енергоринку зросла частка теплових електростанцій і «зеленої енергетики», які виробляють значно дорожчу електроенергію. Проаналізовано ситуацію та надано рекомендації щодо впровадження заходів для її покращення. Розглянуто перспективи будівництва в Україні нових ядерних енергоблоків, Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, стан ядерної науки. Акцентовано увагу на повній відсутності культури безпеки на вищому рівні керівництва країни, брак якої виявляється в порушеннях національних норм та міжнародних стандартів, відсутності цілої низки керівників ядерної галузі та небезпечних підприємств, а також ставленні урядових структур до ядерної галузі в цілому.

Ключові слова: ядерна енергетична галузь України, атомні електричні станції, енергетичний баланс, малі модульні реактори, сховище відпрацьованого ядерного палива, об’єкт «Укриття» Чорнобильської АЕС, культура безпеки.

 

Повна стаття(PDF)


Опубліковано
2020-09-21

Якщо стаття прийнята до друку в журналі «Ядерна енергетика та довкілля», автор має підписати угоду про передачу авторських прав. Угода надсилається на поштову (оригінал) або електронну адресу (сканована копія) Редакції журналу.

Всі матеріали поширюються на умовах ліцензії  Creative Commons Attribution License International CC-BY, яка дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства цієї роботи і першої публікації в цьому журналі.

Insert math as
Block
Inline
Additional settings
Formula color
Text color
#333333
Type math using LaTeX
Preview
\({}\)
Nothing to preview
Insert