Журнал «Ядерна енергетика та довкілля» публікує тільки оригінальні матеріали, які не були опубліковані раніше і не перебувають на стадії розгляду в інших виданнях. Неоформлені цитати, перефразування або присвоєння прав на результати чужих досліджень вважаються плагіатом.
Наявність плагіату в матеріалі статті визначається редакційною колегією, а також перевіряється редакцією за допомогою програмного забезпечення Advego Plagiatus та eTXT.
Рукописи, в яких виявили плагіат чи текстові запозичення без посилань на першоджерело, можуть бути повернені на доопрацювання авторам або відхилені від опублікування у журналі.
У разі виявлення факту плагіату після опублікування статті в журналі редакційна колегія може ухвалити рішення про позначення сторінок, що містять плагіат, у файлі електронної версії статті, видалення їх з файлу або видалення всієї статті.
Для уникнення плагіату авторам рекомендовано використовувати у своїй роботі Рекомендації щодо запобігання академічному плагіату та його виявлення в наукових роботах, розроблені Міністерством освіти і науки України.
Відповідно до Закону України «Про освіту» до порушень академічної доброчесності також належить самоплагіат – оприлюднення (частково або повністю) власних раніше опублікованих наукових результатів як нових наукових результатів. Оскільки кожен опублікований рукопис захищений авторським правом видавця, автор не може копіювати власний матеріал для нового рукопису без дозволу власника авторських прав. Виключенням може бути цитування коротких фраз автора з власної роботи із розміщенням відповідних посилань.